Lütfen bekleyiniz

Gelin çiçeği yalnızca gelinliğin süslenmesi için gerekli olan ufak bir ayrıntı değildir. Gelin buketleri aynı zamanda saç modeliniz, gelinliğiniz ve düğününüzün konseptiyle uyumlu olmak zorunda olan önemli bir ayrıntıdır. Gelin buketi seçimlerinde renklerin anlamını öğrenirseniz daha uygun ve doğru seçimler yapabilirsiniz.

Mavi
Mavi renk huzuru temsil eder. Mavi çiçekler doğada çok fazla bulunmazlar ancak yine de tercih edilirler. İyi günde ve kötü günde seninleyim şeklinde bir mesaj vermek istiyorsanız mavi çiçekleri tercih edebilirsiniz. Mavi gelin buketi aynı zamanda adanmışlığı da simgeler.

Kırmızı
Kırmızı, kalbin, sevginin, aşkın ve tutkunun rengidir. Kırmızı gelin buketi kullandığınız zaman tutkulu bir aşkı simgelemeyi başarabilirsiniz.

Sarı
Sarı gül verildiği zaman bunun ayrılığı sembol ettiğini düşünebilirsiniz. Ancak sarı ayrılığın değil, arkadaşlığın rengidir. Bu yüzden sarı renkli gelin buketlerini de tercih edebilirsiniz.

Beyaz
Saflık, masumiyet ve temizliğin rengi beyazdır. Beyaz renkli bir gelin buketi kullandığınız zaman alçak gönüllü olduğunuzu ve sadakatlı olduğunuzu dışarıya rahat bir biçimde yansıtabilirsiniz.

Yeşil
Yeşil rengi doğayı temsil eder. Yenilik, yenilenme, gelecek ve sağlık yeşil rengi ile sembolize edilir.