Lütfen bekleyiniz

Gelin çiçeğini seçmeye geçmeden önce ilk olarak bu durumun bir bütün olarak konsept halinde ele alınması gerektiğini düşünmelisiniz. Hazırlamaya çalıştığınız buketin gelinliğinizin kumaşına, modeline ve davetiyeleriniz ile birlikte nikah şekerleriniz ile birlikte dahi uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Eğer seçiminizi garantiye almak istiyorsanız gelinlik kumaşınızdan bir parçayı yanınızda bulundurmanız veya gelinliğiniz hazır ise gelinliğinize tekrar bakarak gelin buketi seçmeniz yararlı olacaktır.

Düğün Teması
Gelin buketinizin düğününüz için düşündüğünüz temaya da uyumlu olması gerekiyor. Deniz temalı bir düğün planlıyorsanız buketinize deniz kabukları ve mavi bir kurdele ile süsleme yapabilirsiniz. Otel düğünü düşünüyorsanız daha parlak, inci taneleriyle süslenmiş ve taşlı olan gelin buketlerini tercih edebilirsiniz.

Saç Stili
Saç stiliniz gelin buketi seçimi esnasında önemli bir noktadır. Sıkı bir topuz modeli kullanmak istiyorsanız salık ve sarkıntılı olan gelin buketleri ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçınızdaki taşlı toka ya da taç gibi aksesuarları da buketinizde bulundurarak mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Cesur Olabilirsiniz!
Beyaz bir gelinlik için beyaz tonların ağırlıkta olduğu gelin buketi seçmek gibi bir zorunluluğunuz yok. Tamamen cesur davranarak alternatif renklerden tasarlanmış olan gelin buketi modellerini de seçebilirsiniz. Bu noktada alternatif tasarımlara göz atabilir ya da minimal detaylar ile dizayn edilmiş olan gelin buketlerine göz atabilirsiniz.