Lütfen bekleyiniz

16. yüzyılda, insanlar senelik olarak banyolarını Mayıs ayında yaparak, Haziran ayında ise evlenmeyi tercih ederlerdi. Gelin adayları ise düğünlerinde daima çiçek buketleri taşıyarak vücutlarındaki kokuları da güzelleştirmeye çalışırlardı. İskandinav ülkelerindeki gelinliklere dikilen keselerin içerisi de sürekli olarak papatya ve lavanta gibi çiçekler ile dolu olurdu.

Yunanistan ve Taç
Ortadoks ve Yunan düğünlerine bakıldığı zaman gelin ve damat için çiçek taçlar yapıldığı görülüyor. Portakal çiçeğinden tasarlanan bu birbirinden güzel gelin taçları kokuları, tazeliği ve canlılığı simgeliyor. Yunan gelin adayları, damat adaylarına gösterdikleri sonsuz bağlılıklarını bu tür simgeler ile temsil ederlerdi.

Ortadoğu ve Acı Çiçek
Ortadoğu bölgesine bakıldığı zaman gelin buketlerinin içerisine acı bir çiçek türü olan tarhun katıldığı gözüküyor. Bu durum evliliğin iyi günlere özel değil, aynı zamanda kötü günlere de özel bir durum olduğunu simgeliyordu.

Yapay Buketler
Yapay buketler ömür boyu saklayabileceğiniz hatıralardır. Tarih boyunca kullanılan yapay buketler, hatıralarını saklamak isteyenlerin tercih ettiği gelin buketleri arasında yer alıyor.